четвер, 8 серпня 2019 р.

Вибираємо мийку


Насправді, найбільше часу на кухні, кожній господині доводиться проводити не за варильною поверхнею, а за мийкою, навіть якщо кухонний гарнітур укомплектований посудомийною машиною. Тому вибір мийки і кухонного змішувача дуже важливий. 
Під час вибору мийки варто врахувати розміри кухонної секції над якою вона буде змонтована. Найбільш поширені стандартні секції під мийку бувають кутовими (900х900) та лінійними (400, 450, 500,600, 800, 900). Якщо розмір кухні дозволяє, найбільш оптимальною під мийку буде секція розміром 900. 
Проте, варто врахувати конструктивні особливості мийок. Наприклад, мийку яка являє собою комбінацію раковини і крила для сушки посуду можна встановити над секцією менших розмірів. Приміром загальний розмір мийки 700, з яких діаметр раковини 360, в такому разі мінімальний розмір секції може бути 400, при цьому решта конструкції мийки буде уже над сусідньою секцією.

Мийки з нержавіючої сталі більш дешеві і універсальні, проте мийки та змішувачі з композитного матеріалу мають більш естетичний вигляд. Їх колір можна підібрати під колір стільниці. 
Способи встановлення:
1. Класичні врізні мийки встановлюються в попередньо вирізаний отвір кухонної стільниці і служать частиною її робочої поверхні
2. Повністю врізні мийки зустрічаються рідко через більшу складність монтажу. краї врізного отвору під мийку мають бути оброблені таким чином, щоб при встановленні краї мийки знаходились на одному рівні з поверхнею стільниці.
3. Накладні мийки встановлюються в якості верхнього елементу кухонної секції
4. Чаші для монтажу під стільницю встановлюються під стільницю край мийки накривається стільницею з натурального каменю чи композитного матеріалу.
Найкраще в плані візуального сприйняття відлиті композитні мийки, які є одним цілим зі стільницею, щоправда у них є свої конструктивні особливості, зокрема дороговизна виготовлення і досить обмежений діаметр чаші. 
В комплектації окремих мийок є корисні доповнення, які також можуть зробити користування нею більш приємним. Так, овочі та фрукти більш зручно промивати у глибокому чи мілкому коландері, а деревяна чи пластикова кришка мийки що є одночасно обробною дошкою, в залежності від розміру чаші мийки, яку вона накриває може досить суттєво збільшити загальну площу робочої поверхні. 

Пральна машинка у ванній кімнаті


Традиційно пральна машина в наших квартирах розташовується у ванній кімнаті. Однак для декого, більш раціональною видається ідея розміщення даного пристрою в кухні. Основною причиною такого рішення є бажання  зберегти якомога більше вільного простору у невеликому по об'єму приміщенні ванної кімнати. Обидва варіанти можуть вважатись правильними і не мають особливих категоричних застережень. Проте є кілька технічних моментів, на які все ж варто звернути увагу обираючи один із них. Нище наведено короткий список основних переваг та недоліків розміщення пральної машинки у ванній кімнаті.
 Переваги:

1. Усі засоби для  прання, такі як пральний порошок, відбілювач, засіб для чистки пральної машини, в тому числі і з високим вмістом хлору завжди залишаються у ванній кімнаті, подалі від продуктів харчування.
2.  Корзина з білизною знаходиться поруч з пральною машинкою, тож не потрібно витрачати зайвий час аби носити білизну на кухню, якби пральна машина знаходилась там.
3. При правильному зонуванні та підборі решти необхідних сантехнічних аксесуарів компактна пральна машина. особливо з верхнім завантаженням гармонійно впишеться навіть у мінімальний простір приміщення ванної кімнати.
4. Розлив значної кількості води на керамічну підлогу ванної кімнати не є настільки критичним, як приміром на дерев'яну підлогу кухні чи деревяну основу кухонного гарнітуру.
5. При закритих дверях ванної кімнати шум від роботи пральної машинки буде менш чутним, аніж при розміщенні її на кухні.

Недоліки:

 1. У ванній кімнаті присутня висока вологість, що може стати причиною підвищеної корозії, як внутрішніх металевих деталей, так і зовнішньої металевої обшивки пральної машини, а в окремих випадках і можливих поломок електроніки.
2. У ванну кімнату доведеться провести додаткову електропроводку для підключення та заземлення пральної машини.


Фабричний варіант - з чого почати?


Оберіть модель кухні:
1. Колір та фактура фасадів
2. Колір корпусу
3. Колір стільниці
Спочатку виберіть нижні тумби з врахуванням кухонної техніки, яка буде встановлена (холодильник, плита, духовка, мийка, витяжка, котел, бойлер, посудомийна машина, пральна машина, мікрохвильова піч)
Найбільш оптимальна прямолінійна тумба під мийку - 800мм по ширині, в залежності від особливостей підведених комунікацій можливі варіації і з кутовим рішенням.
 Тумба для вбудовуваної плити і духовки - 600мм, варіант під широку духовку - 900мм є у пропозиціях далеко не всіх виробників стандартних наборів.
Тумба з висувними шухлядами обовязковий елемент майже всіх кухонних гарнітурів, тому й вибір розмірів у стандартному виконанні доволі широкий 400, 450, 600, 800 мм по ширині.  В залежності від наявного простору таких секцій може бути декілька.
Завершити кухонну композицію можна іншими тумбами, запропоновпаними в каталозі виробника - карго,  пенал, кутові закінчення.
Тепер важливо вибрати стільницю необхідної довжини, краще коли це один суцільний лист, який накриває усі секції, утворюючи велику робочу поверхню без стиків і шпарин. Єдиним плюсом окремих частин стільниці, кожна з яких накриває секцію відповідної довжини це легкість монтажу та можливість в процесі експлуатації хоч щодня змінювати конфігурацію кухонного гарнітуру швидко і без застосування спеціальних інструментів.
Коли нижня частина кухонного гарнітуру сформовна легше підібрати верхні шафки. В першу чергу бажано визначитись з шафкою із сушкою для посуду. Загалом, виробники стандартних меблів проектують свої комплекти таким чином, щоб верхній ряд секцій мав такі ж пропорційні розміри, як і в нижньому. Проте навіть тут є можливість проявити творчу фантазію з міксуванням кольору та розмірів.
Зазвичай для комфортного користування  цілком достатньо стандартної висоти 720мм, проте для кухонь з маленьким метражем чи дуже високою стелею у стандартному виконанні доступний ще один розмір -  920мм.
Фінальний акцент - підбір додаткових компонентів.
Карниз як правило пропонується для композиційної завершеності класичних кухонь. Краще коли всі нижні секції стоять на окремих регульованих ніжках і закриваються однією загальною планкою по всій довжині. За достатньої кількості джерел освітлення на стелі приміщення додаткові елементи підсвітки в карнизі суттєвої ролі не зіграють. Куди важливіше підсвітка робочої поверхні. Кращим варіантом буде вибір світлодіодної стрічки, дешевшим і можливо простішим в плані монтажу - кілька стандартних ламп з окремими вимикачами, для тих кого дратують кабелі існує варіант кухонної підсвітки, що працює від батарейок.
Пристінний бортик не лише для краси.  Його основна функція - закрити щілину між стільницею і стіною, запобігаючи потраплянню дрібних предметів та часточок їжі у важко доступні місця за задньою стінкою нижніх кухонних секцій. У випадку вибору окремостоячої плити з духовкою торцеві краї ДСП стільниці межуючих секцій бажано захистити від нагріву захисними алюмінієвими планками.

Вибираємо мийку

Насправді, найбільше часу на кухні, кожній господині доводиться проводити не за варильною поверхнею, а за мийкою, навіть якщо кухонний гар...