субота, 29 червня 2013 р.

З чого насправді складається холодильник.



Сучасні холодильники, це складні високотехнологічні прилади, що різняться між собою не лише габаритними розмірами та зовнішнім виглядом, а й безліччю корисних функцій і пристроїв, які допомагають краще зберігати різноманітні групи продуктів та перетворюють користування холодильником у суцільне задоволення.  Розглянемо найпоширеніші терміни, на які слід звернути увагу при виборі холодильника для кухні своєї мрії.

COOLMATIC
Функція швидкого охолодження холодильної камери
Coolmatic дозволить вам швидко заморозити велику кількість продуктів, наприклад, напоїв або салатів, якщо ви очікуєте гостей ...

FROSTМАТIС
Дана функція здійснює швидке заморожування свіжих продуктів харчування і одночасно оберігає вже заморожені продукти від небажаного підвищення температури в морозильнику. Якщо функція
Frostmatic не буде відключена вручну, електронна система приладу відключить її автоматично після 24 годин роботи.

HOLIDAY
Режим відпустки «HOLIDAY» – режим роботи холодильника, що дозволяє
економити до 35% електроенергії, споживаної за час відпустки або тривалого відрядження. У цей період в холодильній камері підтримується температура близько 15 °С

NO FROST – система заморожування продуктів, яка запобігає утворенню інею. Безумовно, ця система ефективна – «більше ніякого льоду та інею» в морозильній камері.

Абсорбент
Це поглинач парів аміаку (вода – в абсорбційному холодильнику). Абсорбент складова частина холодильника абсорбції, в якій відбувається абсорбція, тобто
поглинання парів аміаку абсорбентом (водою).

Автоматичне відтавання
 Функція автоматичного відтавання – це режим роботи холодильника, при
якому відбувається "самостійне" відтавання холодильної або морозильної камери. При автоматичному відтаванні тала вода виводиться за межі внутрішньої камери холодильника стікаючи по трубках в посудину на компресорі або поруч з ним і потім випаровується під дією тепла від компресора або навколишнього повітря.

Автономне збереження холоду
 Це час, за який в аварійних ситуаціях при відключенні електроенергії або відмові системи охолоджування температура всередині холодильника залишається досить низькою, прийнятною для зберігання продуктів від –18 до –9 °С. Даний параметр вказується в годинах і залежно від моделі коливається від 0 до 30 годин. Акумулятор холоду показує скільки годин може зберігатися низька температура з холодильнику після відключення від електромережі.

Антибактеріальне покриття
Внутрішні стінки нових холодильників покриті спеціальним актибактеріальним шаром, що запобігає утворенню цвілі і неприємного запаху.

Вбудований холодильник
Сучасний ринок пропонує велику різноманітність вбудовуваних моделей холодильників, які можна вмонтувати у спеціальний пенал кухонного гарнітуру. При цьому слід зауважити, що габаритні розміри і відповідно корисний внутрішній простір у вбудованих моделей холодильників значно менші, аніж в окремо стоячих.

Випарник
Це вузол холодильника або теплообмінник, в якому відбувається випаровування
холодоагента. Це перехід холодоагенту з рідкого стану з газоподібний. При випаровуванні холодоагенту відбувається охолодження камер компресійного холодильника або морозильника. Зустрічаються різні види випарників.

Волога зона збереження свіжості
У цій кліматичній зоні свіжа зелень, швидкопсувні овочі, фрукти і трави зберігаються в такому вигляді, як ніби ви їх щойно принесли з ринку. При температурі близько 0 °С, при відносній вологості 90% поживні речовини вітаміни і смакові якості зберігаються в два рази довше, ніж у звичайній холодильній камері.

Габаритні розміри холодильника Висота, глибина, ширина – складові розміри майбутнього холодильника. Згідно цих параметрів холодильники поділяють на маленькі (5501500мм.), середні (1550 – 1800 мм.) та великі (1900 2100 мм.). При плануванні кухні слід врахувати не лише основні розміри холодильника, а й тип його системи охолодження, що вказується у інструкції до нього. Так, до прикладу для моделей з боковим охолодженням потрібно врахувати зазор між боковими стінками холодильника, та кухонними меблями не менше 50мм, у класичних моделях такий зазор слід витримати між задньою стінкою холодильника та стіною кухні, де він буде стояти.

 Двері, що перевішуються.
Можливість перевішувати двері, змінюючи напрям їхнього відкривання, дозволить вам вибрати сторону, в яку буде відкриватися холодильник. Це дуже зручно для невеликої кухні.

 Диспенсер або дозатор охолодженої води і льоду. Пристрій, який дозволяє отримувати охолоджену воду, лід не відкриваючи двері холодильника. І створює додаткові зручності для любителів охолоджених напоїв, особливо в умовах жаркого клімату.

 Загальний об’єм  Корисний об'єм холодильника або ж сумарний внутрішній об'єм всіх відділень в літрах, придатних для зберігання. Зазвичай виробники вказують загальний об’єм холодильника в літрах, але це без урахування внутрішніх полиць і піддонів. Максимальні і мінімальні значення обсягів коливаються від 27 до 1015 л.

 Календар зберігання заморожених продуктів
Дане пристосування дозволяє створювати список заморожених продуктів на картках, що закріплюються на стінках або дверцятах секцій морозильної камери.

 Крапельна система
Це спеціальна система відведення зайвої вологи з морозильника. Оскільки
крапельки води, що стікають на задній стінці холодильника нагадують сльози, з'явилася ще одна назва холодильників –  холодильники, які «плачуть».

 Клас енергоспоживання
Клас енергоспоживання або клас економічності умовний показник що ділиться на 7 класів з ефективності споживання електроенергії і позначається латинськими літерами від А (найекономічніший) до О.

 Кліматичний клас
Кожен холодильник повинен працювати в тих умовах навколишнього середовища, які визначені йому виробником. Даним параметром для холодильника визначається кліматичний клас.

 Кількість камер
Крім традиційних однокамерних холодильників існують двокамерні і багатокамерні (трикамерні).

 Кількість компресорів
Залежно від моделі холодильники комплектуються одним або двома
компресорами. Компресор – це двигун, який ганяє холодоагент по холодильнику, в результаті чого і відбувається охолодження. Однокомпресорні холодильники споживають менше електроенергії, проте у холодильників з кількома компресорами є можливість окремо і більш точно регулювати температуру в холодильній та морозильній камерах, або за необхідності взагалі відключити охолодження якоїсь із них.

 Керування
Існують два способи керування холодильником: електронний і електромеханічний.
 Механічне керування або ручне – приводиться в дію за допомогою
механічного або електронного регулятора температури. Керування
здійснюється простим поворотом ручки термостата усередині холодильної камери або за її межами на верхній площині шафи.
 Електронне керування холодильником здійснюється за допомогою електронного пульта з клавішами і цифровими термометрами.

 Кількарівневе охолодження
Конструктивна особливість морозильної камери, в якій кожен бокс забезпечений своїм власним холодогенератором, і тому заморожування продуктів можливе водночас на всіх рівнях.

 Колір холодильника Виробники холодильних агрегатів пропонують моделі різних кольорів – від найпопулярнішого білого через весь спектр відтінків аж до чорнильно – синього і чорного.

 Конденсатор
Складова частина, холодильника, в якій відбувається конденсація холодоагенту, тобто його скраплення і перехід з газоподібного стану в рідкий.

 Конденсатор з примусовим охолодженням
Конденсатор обдувається вентилятором. Такі конденсатори мають велику
поверхню охолодження. Їх встановлюють у блоці з компресором і вентилятором в моторному відділенні під шафою великого холодильника.

 Конденсація вологи
Випадання вологи з повітря на холодних поверхнях. Усередині холодильника або морозильника волога випадає на охолоджуючих стінках у вигляді інею і викликає їх обмерзання.

 Конденсація холодоагенту
Зріджування газоподібного холодоагенту в конденсаторі, перехід холодоагенту з газоподібного стану в рідкий. При конденсації холодоагенту виділяється тепло. Тому конденсатор нагрівається і його потрібно охолоджувати, щоб холодильник працював нормально.

Льодогенератор
або генератор льоду – пристрій для автоматичного приготування харчового льоду в кубиках і роздробленому вигляді. Льодогенератор в побутовому холодильнику створює підвищені зручності для любителів охолоджених напоїв.

Мультибокс
Конструктивна особливість холодильної камери, що дозволяє змінювати інтер'єр внутрішньої сторони дверцят холодильника. Це здійснюється за рахунок дверних поличок в половину ширини дверцят, які можна міняти місцями.

Міцні скляні полиці
Полиці виготовлені з надтвердого загартованого скла, що забезпечує
прекрасний огляд продуктів в холодильнику. Такі полиці здатні витримувати навантаження до 16 – 20 кг

Низькотемпературне відділення
Відділення холодильника з негативними температурами для зберігання заморожених продуктів і отримання харчового льоду.

Нульова зона
"Нульова камера" – низькотемпературне відділення, в якому підтримується
температура 0 °С, є оптимальною ємністю для зберігання овочів, фруктів, а також м'яса і риби, які ви не хочете піддавати заморожуванню.

Об'єм морозильної камери
Внутрішній об'єм холодильника виробники вказують у літрах. Максимальне і мінімальні значення обсягів коливаються від 0.0 до 601.0 л.

Об'єм нульової камери  
Як правило, це одна з камер в багатокамерному холодильнику. Нульова температури або "зона збереження свіжості" призначена для зберігання швидкопсувних продуктів. Максимальні і мінімальні значення обсягів коливаються від 0.0 до 193.0л.

Об'єм холодильної камери
Холодильна камера використовується для зберігання продуктів, які не вимагають глибокої заморозки. Залежно від обсягу холодильної камери в ній створюється градієнт температур від + 2 ° С до + 10 ° С.

Овочеве відділення
Відділення для зберігання овочів і фруктів при температурах до 14 ° С і підвищеній вологості .

Озонобезпечний холодильник
Холодильник або морозильник, в конструкції якого немає матеріалів, що руйнують озон. Екологічно чистий Холодильник або морозильник безпечний для земної атмосфери. Холодильник, в якому не міститься речовин, що руйнують озоновий шар атмосфери або створюють парниковий ефект, що сприяє глобальному потеплінню на землі. "Озонобезпечні холодильник"

Охолодження
Охолодження відбувається за рахунок циркуляції повітря і здійснюється двома способами: природним і штучним.

Охолодження холодильника
Залежно від моделі холодильника його охолодження може відбуватися різними способами. Охолодження буває: абсорбційне, компресійне,
термоелектричне.

Потужність заморожування
Цей параметр вказує максимальну кількість свіжих продуктів, яке може заморозити ваш холодильник за добу. Вимірюється в кілограмах.


 Примусова циркуляція повітря
Охолодження холодильної або морозильної камери на зразок No frost відбувається за рахунок примусової циркуляції повітря. Примусова циркуляція повітря за допомогою вентилятора забезпечує більш швидке і рівномірне охолоджування камер холодильника, ніж природна.

 Режим швидкого заморожування
Режим роботи морозильної камери, при якому забезпечується заморожування свіжих продуктів протягом короткого проміжку часу до – 18 °С.

Рівень шуму
Рівень шуму показує, наскільки шумно буде працювати ваш холодильник.

 Сигналізація

Звуковий або світловий сигнал при нещільно закритих дверях або аварійному підвищенні температури в морозильній камері холодильника.

Суперзаморожування
Короткочасний режим заморожування, який використовується для швидкого заморожування великої кількості свіжих продуктів до –24 °С. Перешкоджає підвищенню температури продуктів, що вже зберігаються в морозилці і точно забезпечує режим їхнього зберігання.

Суха зона збереження свіжості
У цій зоні можна зберігати протягом тижня упаковані м'ясо та птицю. А рибу і морепродукти можна зберігати навіть довше. Умови зберігання в цій
кліматичній зоні наближені до промислових холодильних установок: температура – близько 0 ° С і вологість не більше 50%.

Термометр
Термометр, як правило, встановлюється в морозильній камері, що дозволяє більш точно регулювати температурний режим у морозильнику залежності від Ваших потреб.

Терморегулятор
Це прилад для управління і зміна температури в холодильнику або морозильнику. Зустрічаються два види терморегулятора: електромеханічний та електронний.

Тривалість безпечного зберігання
Це час, за який в аварійних ситуаціях при відключенні електроенергії або відмови системи охолоджування температура всередині в холодильнику залишається досить низька температура, прийнятна для зберігання продуктів від    18 до9 °С. Даний параметр вказується в годинах і залежно від моделі коливається від 0 до 30 годин.

Фільтр повітроочистки
Спеціальний повітроочисний фільтр вбудований в стінку нових холодильників. Тепер запахи продуктів не поширюються по всьому холодильнику, а повністю поглинаються холодильником.

Фреон Холодоагент або холодильний агент – робоча речовина з низькою температурою кипіння (випаровування), яким заправляється холодильна система. На більшості сучасних холодильників застосовують озонобезпечні та екологічно чисті холодоагенти (R 134а, R 600a та інші). Вони не містять хлору, що поглинає озоновий шар.

Швидке заморожування
Режим роботи морозильної камери, при якому забезпечується заморожування свіжих продуктів протягом короткого проміжку часу.

четвер, 20 червня 2013 р.

Великі холодильники – side – bу – side.




   Після другої світової війни, наприкінці сорокових, початку п'ятидесятих років у багатьох звичайних радянських сімей все ще не було холодильника. Продукти зберігали або за вікном, або у вентиляційній трубі. Так тоді жила  переважна більшість з тих, для кого маленький холодильник був великою недоступною розкішшю. У той же час в Америці уже з'явилися перші холодильники серії side – bу – side. Які трохи більше, як через пів століття стають все більше популярними і у нас. Отже, чим це диво американської інженерної думки відрізняється від звичних нам побутових холодильників?
  Спершу, потрібно сказати, що холодильники side –  bу – side – це великі холодильники. Традиційна глибина корпусу (у різних виробників) від 700 до 900 мм. ширина може становити від 800 до 1200 мм., висота різниться з межах від 1700 до 1900 мм. У європейських моделях глибина холодильника, як правило, менше – близька до стандартних для всієї кухонної техніки і меблів – 600 мм. Але головна відмінність від звичних нам приладів не в цьому, зараз двокамерні холодильники стали звичайними на наших кухнях, в деяких моделях морозильна камера знаходиться зверху (такий тип компонування називається Тор Mount), в інших – знизу ( Bottom Mount), в холодильниках типу side – bу – side, обидві камери рознесені по горизонталі, вони знаходяться поруч одна з одною, кожна має окрему дверку. Такі холодильники мають загальний корисний об'єм від 525 до 800 л. У типових side – bу – side об’єм розподілений таким чином: третина припадає на морозильну камеру, решта – холодильне відділення. Спочатку вони проектувалися і випускалися для потреб великих сімей, в яких заведено закуповуватися продуктами раз на один або два тижні. Тепер така традиція з'явилася і в багатьох українських сім'ях, що поряд з появою великих кухонь у нових будинках дозволяє звертати увагу на холодильники side – bу – side.
 Обов'язковою рисою кожного side – bу – side є організація декількох температурних зон з керованим кліматом. Серед них – камера з нульовою температурою (так звана "зона свіжості" або «живе повітря») відсік із змінною вологістю, відділення для зберігання напоїв і, зрозуміло, морозильне відділення. "Зона свіжості", в якій підтримується температура від 0 до +1°С служить для кращого збереження продуктів, які швидко псуються, таких як свіже м'ясо і риба. Цей відсік є ізольованою камерою, охолоджуваної потоками повітря з морозильника. Камера, герметична, тому повітряні струмені проникають всередину, завдяки чому забезпечується підтримка природної вологості свіжих продуктів.   Зелень, фрукти і овочі варто зберігати у відділенні із змінною вологістю, яку можна регулювати за допомогою панелі керування. Режим високої вологості забезпечить оптимальні умови для свіжих овочів і не дасть пов'янути зелені. А сухе повітря, подача якого легко вмикається, допоможе зберегтися фруктам протягом тривалого
часу. Також у side –  bу – side є можливість додаткового охолодження напоїв, вони, як правило, зберігаються у спеціальному відсіку дверки, де підтримується температура на 3 градуси нижче, ніж у холодильній камері. У морозилці ж встановлена
​​робоча температура –18°С, а технологія No Frost є обов'язковим стандартом.
  Ще однією обов'язковою функцією розглянутих агрегатів є термостатна система. Вона покликана підтримувати вибрані на панелі управління температурні режими в морозильній і холодильній камерах незалежно один від одного. Причому відхилення температур від заданих користувачем значень не перевищує 1°С. Наступний наявний у side – bу – side корисний, але досить складний у виконанні пристрій – це льодогенератор. Вбудована у дверку холодильника система роздачі льоду і води дозволяє отримувати приблизно 4 кг. льоду на добу у вигляді кубиків або льодових крихт. Також є варіант отримання з того ж джерела просто охолодженої води.   Робота пристрою побудована на тому, що відфільтрована вода надходить в охолоджувану форму для майбутніх кубиків, де, замерзаючи, наростає шар за шаром. Готові шматочки льоду потрапляють в окремий відсік. Якщо в льодогенераторі передбачена функція подачі крижаної крихти, крижані шматочки розмелюються вмонтованим млином. Природньо, що функціонування льдогенератора передбачає підключення холодильника до водопроводу за допомогою мідного або пластикового шлангу. У трубу з холодною водою врізається кран, а до нього, через спеціальні перехідники під'єднують шланг, який подає воду у зовнішній або вбудований фільтр холодильника, що у декілька етапів очищає водопровідну воду. Фільтраційні колби виготовляються у вигляді змінного картриджа, якого вистачає приблизно на рік користування. Він кріпиться в особливому гнізді на задній стінці холодильника або дистанційно, у будь – якому зручному місці (наприклад, під мийкою).
   На цьому відмінності холодильників side – bу – side від звичних нам Bottom Mount або Тор Mount не закінчуються. Є ще один досить важливий аспект. Ми давно звикли до того, що теплообмінник холодильника знаходиться на задній
стінці приладу, що не дозволяє нам прилаштувати його впритул до стіни і змушує кілька разів на рік очищати теплообмінник від бруду та пилу. У side – bу – side все по – іншому. Задня стінка – гладка і плоска, теплообмінник же знаходиться в самому низу, під днищем холодильника, що дозволяє розташовувати прилад впритул до стіни або вбудовувати його у кухонний гарнітур. Також сучасні моделі side – bу – side мають вдосконалений варіант теплообмінника, який майже не збирає пил і не вимагає частого очищення. Єдине обмеження для розташування в кухонному просторі таких приладів – це заборона на установку їх на підлозі з підігрівом, яка знижує термін служби компресора.  Американські фірми – виробники побутової техніки дуже серйозно відносяться до надійності і довговічності своїх виробів. У стінки та дверки холодильників вбудовується арматура з міцної сталі, зовнішні панелі покриваються емаллю у кілька шарів, а іноді стінки і дверки ще й оббиваються міцним пластиком з різноманітним тисненням, наприклад з фактурою дерева або шкіри. Дверки всіх моделей даних холодильників витримують вантаж до 60 кг. А крім звичної світлової та звукової сигналізації, яка попереджає про те, що дверка не закрита, обов'язково в наявності є спеціальна система доведення, яка завжди сама прикриє дверку, якщо вона залишилася відкритою.
    Купуючи холодильник side – bу – side, крім надійності, можна бути
впевненим також у його комфортабельності і зручності в експлуатації. Наприклад, майже у всіх моделях передбачений режим «Відпустка». Досить його увімкнути, і холодильна камера буде працювати за необхідного мінімуму, економлячи вам електроенергію і ресурс самого холодильника.
   Side – bу – side – це американський винахід, і до цього часу американські компанії є практично безперечними лідерами з виробництва цих холодильників, серед них зокрема, варто згадати компанії: Amana, Northland, General electric, Maytag, Viking. Відомі європейські фірми, що спеціалізуються на випуску серій Тор Mount або Bottom Mount, замовляють виробництво side – bу – side у американських партнерів і продають під своєю маркою. Виняток становлять холодильники від LG, Daewoo і Samsung – ці агрегати виготовляються безпосередньо у Кореї. Також великі європейські виробники побутової техніки займаються тюнінгом одержуваних зі Штатів холодильників side –  bу – side: змінюють облицювання, ручки та інші елементи декору.
    До речі, зараз усе більшу популярність отримує побутова техніка, виконана з нержавіючої сталі або хоча б з обробкою «металік», хоча і виконані у різних кольорах панелі ще не втратили своєї актуальності. Також зараз усе частіше на сучасних кухнях можна зустріти побутову техніку взагалі і холодильники side – bу –  side зокрема з панелями обробленими під шкіру, дерево, хутро або гобеленову тканину. Це надає індивідуальності конкретній кухні, дозволяє створити неповторні поєднання кольорів та матеріалів, витримати кухню в єдиному стилі, організувати простір прийнятним для себе чином, перетворюючи холодильник зі звичайного побутового приладу у цікавий елемент інтер'єру з традиційним набором функцій, властивих side – bу – side.


вівторок, 18 червня 2013 р.

Що таке ДІСПОЗЕР?



                                          
   Приготування їжі може приносити справжнє задоволення, та ми б з радістю обійшлись без брудних, негігієнічних відходів, які воно з собою несе.  Навіть  якщо Ви живете у багатоквартирному будинку і комунальні послуги, що Вам надаються, включають сміттєпровід та регулярний вивіз сміття, у Вас все ж виникають деякі проблеми, пов’язані з утилізацією харчових відходів. Залишки їжі, у вашому відрі для сміття створюють цілу купу незручностей, навіть якщо зберігати їх не довго. Вони приваблюють комах, гризунів і створюють неприємний запах на Вашій кухні. Неприємною є і сама процедура виносу сміття. Подібна проблема у жителів заміських котеджів. Добре коли в котеджному містечку передбачений  централізований вивіз сміття і виставлені за ворота мішки рано чи пізно заберуть, хоча влітку, неприємний запах швидко розповсюджується, створюючи додаткові незручності. Якщо у вас свій будинок, то проблема утилізації харчових відходів ще більша – адже вивіз сміття за містом зазвичай влаштований не кращим чином, а сміттєві пакети точно не прикрашають присадибну ділянку. В розвинутих країнах Європи та в Америці зокрема уже близько 50 – ти років активно застосовують більш гігієнічний спосіб утилізації відходів – використання діспозерів. Даний прилад дозволяє одразу ж  з мийки відправити у каналізацію майже всі харчові відходи, позбавляючи від залишків їжі, що протікають з пакетів із сміттям, і, як наслідок, мух та комах. Саме відсутність харчових відходів гарантує відсутність неприємних ароматів на кухні, а об'єм сміття одразу ж зменшується у 2 – 3 рази. Отже, вам не потрібно постійно думати про те, чи не забули ви винести відро зі сміттям. З діспозером вам потрібно буде вивозити набагато менше сміття, і це вже будуть відходи без неприємних запахів і без залишків їжі.



  Діспозер або ж подрібнювач побутових відходів – це спеціальний компактний прилад, який встановлюється безпосередньо під раковиною мийки на місце сифона та підключається до системи каналізації (варто зауважити, що при монтажі пристрою в котеджі потрібно підключати його до централізованої системи каналізації). По суті, це моторизоване відро для сміття.  Для процесу подрібнення достатньо просто відкрити кран холодної води, скинути відходи у зливний отвір раковини та натиснути кнопку запуску диспозера. Усі органічні залишки їжі потрапляють до подрібнювача через вхідний отвір дробильної камери, де і відбувається подрібнення органічного сміття на дрібні частинки. Після подрібнення однорідна кашоподібна суміш разом із водою змивається в каналізацію.  Доречі, тверді відходи діспозеру не лише не шкідливі, а й навіть корисні – вони забезпечують чистоту в дробильній камері та свободу обертання подрібнюючи елементів. Навіть, рекомендується періодично перемелювати курячі та інші дрібні кісточки для само очистки приладу і очищення стінок каналізаційних труб від можливих жирових відкладень. А от продукти з волокнистою та жилкуватою структурою при подрібненні утворюють грудочки, які спливають, як поплавок, і їх дуже важко змити. Протипоказані діспозеру і розпарене лушпиння цибулі, особливо у великих кількостях, а також гарячий жир і топлене масло – вони можуть налипнути на подрібнюючи елементи, а окрім того, засмітити труби каналізації.
 Переваги використання діспозера:
1.     Робить непотрібними брудні відра для сміття та вічно протікаючі мішки для сміття, що забруднюють підлогу на кухні та прихожій.
2.     Позбавляє Вас від стомлюючої необхідності збирати харчові відходи. Ніяких об’їдків і неприємних запахів, що приваблюють комах та гризунів.
3.     Зменшує об’єм сміття, що виноситься, позбавляє від необхідності дезинфекції сміттєвих відер, лишніх походів на смітник.
4.     Гігієнічний, оскільки позбавляє від головного джерела бактерій та грибків на кухні.
5.     Не потребує собливого догляду або контролю.
6.     Ви економите на купівлі сміттєвих мішків та засобів дезинфекції відра для сміття, а також економите час на викидання харчових відходів, адже тепер ви позбуваєтесь їх за 20 – 30 секунд, не виходячи з кухні.

 Безумовним лідером, як в плані виробництва, так і в плані використання діспозерів являються Сполучені Штати Америки. Саме там у 1927 році побачив світ перший подрібнювач побутових відходів. Сучасні американські господині ставлять його на третє місце в списку своїх побутових потреб, після пральної машини і бажання мати «побільше шафок». У Європі  та інших країнах попит на нього стрімко зростає: дослідження проведені в Англії, Австралії, Новій Зеландії, Бразилії, Тайвані і Японії, показують, що більшість споживачів бачать подрібнювач побутових відходів частиною своєї кухні. Поки що діспозер – досить велика рідкість у наших магазинах. Ряд моделей можна знайти в Інтернет – магазинах, в салонах з продажу мийок, сантехнічного обладнання та побутової техніки. У нас на ринку зустрічаються американські електричні діспозери IN – SINK – ERATOR (ціна від 200 до 500 доларів) та гідропривідні апарати фірми HydroMaid (від 400 доларів). Європейських виробників представляють моделі фірм Whirlpool і Bosh – Siemens. Досить часто діспозери поставляються в комплекті з іншою побутовою технікою для вбудовування у готові кухонні меблеві набори, утворюючи тим самим готову «кухню під ключ».
Технічні характеристики
 Перш ніж зважитись на покупку «кухонного помічника», слід трохи розібратись в технічних характеристиках приладу. При виборі діспозера насамперед необхідно зрозуміти, скількох членів сім'ї буде обслуговувати даний прилад, і які приблизно обсяги відходів планується переробляти. Сім’ї з трьох чоловік немає змісту купувати агрегат, розрахований на середніх розмірів ресторан, а малопотужна модель навряд чи зможе повністю задовільнити потреби жителів котеджу. Першим і основним показником є потужність двигуна. Чим вона вища, тим швидше йде переробка і тим більш крупні відходи можна подрібнювати. Розрізняють диспозери також за об’ємом дробильної камери та рівнем звукоізоляції. Шум, що видає подрібнювач не дуже великий і складає в середньому 50 – 70Дб, але виробники намагаються знизити і цю величину. Можна стверджувати, що при роботі на самих високих оборотах (наприклад, при перемелюванні коров’ячих  чи свинячих кісток) подрібнювач створить не більше шуму, аніж увімкнута кавомолка. Найбільш досконалі і дорогі моделі діспозерів мають деякі додаткові функції: пневматичною системою керування, авто реверсом, що дозволяє диску обертатися у різні сторони ( це може знадобитися у випадку заклинювання). Корпус дробильної камери виконується або з пластика, або з нержавіючої сталі. Останній варіант, більш бажаний, оскільки набагато довговічніший полімерного аналога.
    Перш ніж замовляти діспозер в інтернет – магазині, необхідно спочатку зайти на сайт виробника бажаного приладу і уточнити інформацію про його потужність і можливості для конкретної моделі. Така обережність необхідна через те, що часто продавці інтернет – магазину, де представлена ​​різнопланова продукція, слабо орієнтуються в технічних даних. Краще купувати діспозер в спеціалізованих магазинах (салони побутової техніки, меблевих салонах, магазинах, що торгують кухонними мийками), де продавці відмінно орієнтуються в моделях та можливостях даного агрегату. Тоді при покупці необхідно буде озвучити плановане навантаження на діспозер, і консультанти підберуть агрегат з оптимальним обсягом дробильної камери і потужністю двигуна.  За типом приводу діспозери бувають електричні і механічні.

 В електричному подрібнювачі під дією відцентрової сили сміття потрапляє у дробильну камеру, де за допомогою спеціального диска з тупими імпеллерними молоточками, що обертаються навколо своєї осі (на 180 або 360 градусів, в залежності від моделі), відбувається подрібнення відходів об ребристі стінки пристрою. У електричного діспозера в системі немає ніяких ножів чи лез і, відповідно, відсутня небезпека випадкової травми. У той же час електричний агрегат справляється не з усіма видами харчових відходів і при роботі видає слабкий шум (в межах 50 – 70 дБ,
для порівняння – шум при работі пральної машини у режимі віджиму може досягати 80дБ). Моделі електричних подрібнювачів відрізняються : потужністю, рівнем шуму, об’ємом дробильної камери, габаритними розмірами, додатковими особливостями, гарантією.  Електричному агрегату «по зубах» практично всі органічні відходи, включаючи об'ємні шкірки кавуна, шкірку фруктів / овочів, фруктові кісточки і навіть невеликі курячі та свинячі кістки. Небажано «згодовувати» цьому приладу будь – які волокнисті відходи (шкірку бананів, качани кукурудзи, лушпиння цибулі), оскільки в системі немає ножів, які б шаткували складні матеріали. Необхідно стежити, щоб у подрібнювач не потрапляли нитки, ганчірки, металеві предмети і пробки – з такими відходами діспозер, найімовірніше, не впорається і є ризик поломки приладу.
 Плюси:
  1. Працює від звичайної розетки і подрібнення здійснюється за рахунок перетирання відходів рухомими дробильними поршнями або тертям по ребристих стінках подрібнювача.
  2. Легко впорається з шкіркою овочів і фруктів, горіховою шкаралупою, кавуновими шкірками, курячими кісточками, рибою, з одноразовими паперовими рушничками та серветками, недопалками.
  3. У багатьох моделях є кнопка аварійної зупинки, після натискання на яку відбудеться відключення приладу і можна витягнути вручну зайвий предмет.
  4.  Автоматичне вимкнення при попаданні в подрібнювач столових приладів.
  5. В управлінні вони надзвичайно прості: після включення холодної води досить одноразово натиснути кнопку.
  6. Електричний діспозер безпечніший для дітей у порівнянні з механічним
  7. 100% електробезпека, у випадку пробою електроізоляції двигуна забезпечується за рахунок спеціальних електроізолюючих композитних матеріалів, з яких виготовлена верхня частина корпуса подрібнювача, що приєднується до мийки через роз’єм Quick – Lock.
Мінуси:
1.     Не вдасться подрібнити поліетилен, крупну риб'ячу луску у великій кількості, цибулиння, сельдерей, кукурудзяні качани, бананові шкірки, великі кістки, тканину та ін. У приладі спрацює захист і він зупиниться. Тому усе вище перелічене краще викидати традиційним способом.
2.     У деяких моделях відсутня кнопка аварійної зупинки.
3.     Для підключення до електромережі потрібно викликати кваліфікованого електрика.
4.     Шумний електродвигун.
5.     Використовує додаткове джерело електроенергії.
6.     Не може ефективно подрібнити всі види харчових відходів.
7.     Для деяких моделей потрібні додаткові перехідники.

 Механічний або гідропривідний діспозер працює від напору води, який приводить в дію кілька ножів зі стальними лезами. 42 водяні форсунки утримують харчові відходи в подрібнювачі, у той час, коли його потужний механізм коливальної дії працює настільки безшумно, що Ви практично завжди забуваєте про нього. Дані ножі перетворюють відходи у дрібні часточки, що легко змиваються в каналізацію. Головні переваги даного типу діспозера – «всеїдність» системи і її безшумність. гідропривідний діспозер без особливих зусиль впорається з жорсткими, волокнистими відходами, з практично будь – якими кістками і горіховою шкаралупою. Виробники запевняють, що агрегат впорається навіть з осколками битого посуду. З недоліків слід зазначити деяку дорожнечу механічних агрегатів. Також наявність у системі ножів (хоч і закритих) допускає мінімальний ризик отримання травми.

Плюси:
1.     При робочому тиску води 2,8 – 4,5 бар здатний забезпечити зусилля крутного моменту більше 1 к.с.
2.     Справляється з кісточками авокадо, курячими кісточками, горіховою шкаралупою, картопляним лушпинням, банановими шкірками і навіть з шматками розбитого посуду.
3.     Для приведення в дію такого діспозера достатньо всього лише відкрити кран з водою.
4.     Не витрачають електроенергію.
5.     Немає двигуна, який може перегоріти та підшипників, які можуть зноситися
6.     Легко і швидко встановлюється. Практично кожен, прочитавши інструкцію може сам його встановити, але підключення до каналізації має проводитись як мінімум кваліфікованим сантехніком.
7.     Відсутня небезпека ураження електричним струмом.
8.     Працює майже безшумно та плавно без вібрацій.
9.     Простіший по конструкції аніж електричний, а отже довше прослужить.

Мінуси:
1.     Якщо в сім'ї  є діти, то краще обрати електричну модель.
2.     Є ризик отримати травму.
3.     Дорожчі від деяких електричних моделей.
4.     Тиск води повинен досягати 3 – 6 атмосфер (5 кг/см3). При тиску менше 2,8 атмосфер прилад не працюватиме ефективно.
5.     У будинках з власною водопровідною системою буде доцільним встановити додатковий регулятор тиску води.

 Встановити діспозер можна і без допомоги фахівця. Єдина складність може виникнути з установкою його в нестандартних або старих мийках. Неакуратними діями Ви ризикуєте безповоротно зіпсувати собі зливну трубу. Тому для встановлення діспозера у нестандартну раковину рекомендується викликати майстра – він за допомогою перехідників налагодить роботу пристрою. Висота вхідного отвору в каналізацію не регламентується, однак необхідно врахувати наявність нахилу зливної труби (від діспозера), не менше 1 – 2 градусів. Це необхідно для природного зливу води в каналізацію. І не варто забувати, що при встановленні електричного приладу до мийки має бути проведено електрику, причому не просто перехідник, який не витримає першого ж попадання вологи з мийки, а повноцінна ізольована система.
  Подрібнювачі (утилізатори, діспозери) харчових відходів спроектовані так, що підходять для усіх типів мийок з любого матеріалу зі стандартним зливним отвором 90 мм. Вони монтуються під мийкою і при цьому залишається достатньо місця під стільницею. Зливний отвір в мийці з нержавіючої сталі збільшується за допомогою спеціального фірмового приспосіблення. Діспозер може бути встановлений як у односекційну, так і у двох (три – ) секційну мийку. Коли подрібнювач не використовується, він виконує роль звичайного сифона, вода безперешкодно протікає через отвір на диску.

Як користуватися подрібнювачем?
 Основна умова роботи обох типів діспозерів – наявність постійного напору води. «Всуху» дані прилади працювати не можуть. Тому завжди необхідно дотримуватися такої послідовності дій при включенні і виключенні діспозера:

1.     Відкрийте кран холодної води.
2.      Увімкніть подрібнювач і завантажте харчові відходи в зливний отвір мийки. Переконайтеся, що в зливний отвір не потрапили столові прилади або неорганічні відходи.
3.     Залиште подрібнювач працюючим до тих пір, поки не почуєте тільки звук двигуна і води.
4.     Після завершення процесу подрібнення, дайте холодній воді протекти ще на протязі 10 секунд для того, щоб промити прилад і каналізацію, після чого вимкніть подрібнювач.
Подрібнення харчових відходів рекомендується проводити при включенні холодної води з наступних причин: холодна вода при довготривалій роботі подрібнювача виконує функцію охолоджувача для двигуна і запобігає його перегріву; подрібнення відходів у холодній воді не розчиняє жир, що міститься в них  і не накопичує їх на зливних трубах каналізаційної системи.
  У разі дотримання цього порядку дій гарантується якісна робота і тривалий термін служби приладу. При вимкненому подрібнювачі Ви можете скільки завгодно довго користуватися гарячою водою для миття посуду та інших операцій, оскільки він вільно пропускає крізь себе гарячу воду без будь – яких шкідливих для себе наслідків. Якщо ж по недогляду в дробильній камері залишились не подрібнені харчові відходи і з'явився запах, його можна легко усунути простою промивкою великим струменем гарячої води з сіллю і содою.

Безпека
 Сучасний діспозер безпечніше більшості кухонних приладів. В електричному агрегаті немає ножів, а значить, травму отримати практично неможливо. Щоб виключити небезпеку ураження електричним струмом, використовується пневматичне управління – кнопка включення в приладі посилає повітряний, а не електричний імпульс. У механічному агрегаті хоч і є леза, але вони не становлять небезпеки через особливості
​​конструкції приладу. Якщо ж у прилад випадково потрапив металевий предмет, наприклад вилка або ложка, то він автоматично вимикається або переходить на холостий хід.
  Така система утилізації проста, надійна і відносно безпечна, але у будь – якої практичної господині можуть виникнути цілком реальні хвилювання: а чи не заб’ються сантехнічні труби, якщо в раковину щодня спускати по декілька кілограмів харчових відходів? Насправді ризик виникнення засмічення невеликий, якщо об’єм води, що зливається буде достатнім (не менше 400 л/г ).   Окрім того, дослідження проведені закордонними спеціалістами, підтвердили що подрібнені діспозером відходи мають позитивний вплив на систему каналізації: розчинені у воді часточки їжі прочищають труби, і вони не покриваються жиром. Слід зауважити, що діспозер не лише дозволяє підтримувати чистоту на кухні, але й грає не останню роль у покращенні екологічної ситуації, частково вирішуючи проблеми збору сміття та переповнених сміттєзвалищ.
    Зараз діспоузери встановлені більш ніж у половині домогосподарств США і є стандартним елементом оснащення більш ніж 80% нових будинків. На сьогоднішній день подрібнювачі харчових відходів вільно використовуються більш ніж в 50 країнах, включаючи Англію, Італію, Іспанію, Канаду, Мексику і Австралію. У Франції обмеження на використання подрібнювачів були зняті після ретельного дослідження, проведеного в 1985 – 86 роках. Найбільш серйозні дослідження, проведені у Швеції, встановили факт того, що використання подрібнювачів протягом декількох років не призвело до якого – небудь негативного ефекту для системи будинкової та міської каналізації. Використання діспозера не завдає негативного впливу на функціонування септика. Дослідження, проведені Агентством Охорони здоров'я США, довели, що подрібнені відходи при попаданні в септик не впливають на процеси утилізації органічних відходів.

  Додаткові витрати
    Фахівці підрахували, що води при користуванні подрібнювачем додатково витрачається трохи більше трьох літрів в день на одну людину (загальний розхід води на сім’ю виросте всього на 2,6% від загальної кількості використовуваної води за добу), а споживання електроенергії за місяць у диспозера з двигуном потужністю 0,55 к.с. таке ж, як і при горінні лампочки у 100 Ватт протягом години (3,7 Ватт/год.).

Технічне обслуговування.
 Виробники діспозерів в один голос стверджують, що прибор не потребує технічного обслуговування, оскільки у ньому немає ножів, що потребують заточки чи змінних фільтрів. І все ж в процесі експлуатації можуть виникати деякі труднощі. Частіше за все доводиться стикатись з проблемою заклинювання, коли у подрібнювач потрапляє твердий предмет, який йому «не по зубах». Та з подібною проблемою цілком можна справитись і без допомоги спеціалістів сервісного центру. Достатньо відключити діспозер з електромережі, а тоді просто вийняти сторонній предмет. Це цілком безпечно, оскільки поранитись просто немає до чого, та про всяк випадок краще скористатись щипцями або гачком.
  Якщо під час робочого процесу діспозер раптово зупинився, це не завжди означає поломку. Можливо, просто спрацювала система захисту від перевантаження. Якщо ж подрібнювач увімкнений, диск обертається, але відходи не скидаються в каналізацію, значить, щось заважає рухові кулачків. Так чи інакше, спеціалісти сервісних центрів стверджують, що переважна більшість проблем виникає не у зв’язку з заводським браком ( конструктивно прилад досить простий, там не так багато деталей, які можуть вийти з ладу), а по причині неправильної експлуатації.

  Отже, діспозер піднімає Ваш настрій і задоволення від перебування на кухні, тому що харчові відходи просто змиваються водою, а значить – менше бруду, бризок і збирання. Набагато простіше позбавлятися від відходів по мірі їх появи, аніж залишати гнити у сміттєвому відрі.  Можливість змити відходи в кухонну раковину означає менше нахилів до сміттєвого відра і походів до сміттєвого контейнера. Подрібнювач харчових відходів компактний і розміщується під мийкою, не займаючи місце на полицях і в шафах.
   Тож, під час планування чи перепланування кухні подумайте про важливість зручності на кухні, гігієни і того, як подолати проблему харчових відходів.

Вибираємо мийку

Насправді, найбільше часу на кухні, кожній господині доводиться проводити не за варильною поверхнею, а за мийкою, навіть якщо кухонний гар...