вівторок, 4 червня 2013 р.

Що варто знати про кухонні фасади.



  Фасад, або лицева панель – найважливіша складова частина кухонного гарнітуру, яка відповідає за зовнішній вид кухні і задає тон всьому інтер'єру. Ціна фасаду це близько 50% вартості самої кухні. Розглянемо найпопулярніші на сьогодні види матеріалів для кухонних фасадів (ЛДСП, МДФ, масив дерева, алюмінієвий профіль) відповідно до їхніх цінових категорій.


Економ клас
  Оскільки фасад – найбільш дорога складова частина кухні, заощадити на вартості всього гарнітура можна в першу чергу за рахунок низької вартості лицевої панелі. Фасади кухонних меблів з ЛДСП (ламінована деревно – стружкова плита) є найдешевшими, що, безумовно, позначається не на їх користь при порівнянні споживчих якостей різних видів фасадів. ДСП погано поєднується з вологим прибиранням та умовами підвищеної вологості, а кухня саме таке приміщення. Хоча треба зазначити, що виробникам ДСП за останні десятиліття вдалося значно покращити її споживчі якості. Правда, ніяких революційних змін не сталося: ДСП і надалі покривають ламінатом (більш довговічне) або меламіном (менш стійке).
Плюси
низька вартість;
недовговічність, а отже, можливість незабаром «оновити» кухню.
Мінуси
недовговічність;
неможливість надавати фасадам опуклі форми;
неекологічність, використання у виробництві синтетичних смол.

Середній клас
 Кухні з МДФ (деревно – волокниста плита середньої щільності) сьогодні – найпопулярніші. Даний матеріал володіє більшими, ніж ДСП, екологічністю і міцністю, причому в плані міцності навіть надійніший, ніж деякі породи деревини. Йому можна надати будь – які опуклі, об'ємні форми, чого не можливо зробити з ДСП, а температура і волога на нього майже не впливають. Безсумнівним достоїнством МДФ є стійкість до підвищеної вологості, тому вона оптимально підходить для кухонних умов. Крім того, на відміну від ДСП, технологія виготовлення якої передбачає використання синтетичних смол, МДФ отримують в результаті склеювання волокон деревини наявною у них же речовиною, яка розплавляється під впливом високої температури і тиску, і спресовує деревний пил в твердий матеріал. Таким чином, в необробленій плиті МДФ смол і клеїв не міститься. Виробники, що пропонують фасади з МДФ з обробкою натуральним шпоном, звертають увагу покупців, що при практично невиразній схожості з натуральним деревом їхня продукція на 30-50% дешевше. Плівкове покриття, завдяки високій стійкості до механічних пошкоджень і підвищеної вологості, а також широким можливостям декоративної обробки є найбільш популярним. Глибоко фрезеровані, гнуті плівкові фасади надають кухні ефектний зовнішній вид. Особливу увагу при виборі кухні зверніть на фарбовані фасади з МДФ. По-перше, вони виглядають дуже виграшно. Застосовуючи високотехнологічний метод багатошарового фарбування, виробники створюють перламутрові, мармурові, оксамитові, «зморшкуваті», «розтріскані», «зістарені» поверхні. По – друге, фасад можна пофарбувати з двох сторін у будь – який  тон. Колірна гамма налічує більше 1000 відтінків, тому фантазія покупця в даному випадку нічим не обмежена. Такі фасади практично вічні – вони не розсихаються від високих температур, не жолобляться від вологи, майже не вигорають від сонця і вимагають самого елементарного догляду. Також популярності МДФ додає й те, що його можна облицьовувати різними матеріалами. Фасади з МДФ бувають: рамочні, ламіновані – покриті плівкою ПВХ чи HPL, шпоновані – покриті шпоном, фарбовані – покриті поліуретановими емалями.

Рамочний МДФ фасад



Такий фасад складається з рамки із МДФ, у яку монтується інший матеріал: ЛДСП, пластик, скло, ротанг та ін. Профіль також має своє покриття з плівкою ПВХ у більш бюджетному виконанні чи шпону — в більш дорогому.
Плюси 
недорогий; 
невелика вага; 
може бути нестандартної форми; 
гармонійно поєднується зі склом; 
різноманіття дизайнерських вирішень.
 Мінуси
Недостатньо стійкий до зношування, вологи, температурипокриття може відшаруватися; 
кріплення рамок може бути слабким; 
Помітні шви на профілі; 
Важко мити.

МДФ покриті плівкою ПВХ


Такий фасад коштує недорого та радує різноманіттям дизайнерських рішень. Плівка буває різних кольорів, глянцева і матова, під дерево, з будь-яким малюнком. Покриті ПВХ плівкою фасади із МДФ добре витримують високі температури, проте з часом їх колір може потьмяніти. 10 років експлуатації проходять без проблем. Однак після цього періоду фасади виділяють в повітря хлорорганічні сполуки, шкідливі для здоров'я. 
Плюси
низька вартість;
 різноманітність дизайнерських рішень;
 хороша механічна стійкість;
 легко доглядати;
 можуть бути будь-яких розмірів та форм.
Мінуси
при імітації натуральних матеріалів одразу видно, що це ілюзія;
плівка може відшаруватися, і МДФ пожолобиться;
тьмяніє на сонці;
небезпечний «фон» після 10 років експлуатації.

Фасади МДФ з паперово-пластиковим покриттям HPL


Процес виготовлення цих фасадів аналогічний попередньому. Даний метод передбачає, що фасад або частина фасаду має торці із загнутим пластиком, а інші 2 торці обводять акриловою кромкою, або ж усі 4 торця кромкують акрилом чи ПВХ, також у якості кромки використовують алюмінієву рамку. Колір кромки може збігатися з основою, або ж вони можуть бути різними. Пластик з паперовою основою має безліч варіацій відтінків, малюнка і фактури. Однак йому не можна надати рельєфності, як у випадку емалі з плівкою. Оптимально такі фасади будуть виглядати на кухні в сучасному стилі. Надійність матеріалу забезпечується унікальним процесом виробництва: шари паперу пресують, потім просочують спеціальною смолою і витримують під високим тиском і температурою. У підсумку виходить матеріал, стійкий до різного роду дій, який сміливо можна застосовувати як для кухонних стільниць, так і для фасадів. Доглядати за такою поверхнею буде легко.

Плюси
різноманіття дизайнерських рішень;
тривалий термін служби;
не тьмяніє на сонячному світлі;
дуже міцний;
стійкий до вологи, температурі, хімічних речовин;
з нього можна зробити гнуті фасади.

Мінуси
якщо використовувати глянцеву плівку, то при експлуатації на ній залишаються сліди пальців;
зворотна сторона покриття - завжди біла;
матовий пластик досить складно мити;
не виключені геометричні спотворення в процесі виробництва.


МДФ фарбований

Безсумнівна перевага таких фасадів - їх зовнішній вигляд, соковиті і яскраві кольори. Для фарбованих поверхонь застосовують технологію подібну до фарбування автомобілів: плиту з МДФ необхідно спочатку заґрунтувати, потім пофарбувати в кілька шарів. Причому те, скільки шарів фарби було нанесено, визначає, як довго фасад буде служити, і наскільки привабливо виглядатиме. Кожен шар перед нанесенням наступного потрібно висушити, відшліфувати. В кінці процесу фасад покривають лаком і полірують.

Плюси
величезний вибір відтінків (можна робити вибір по каталогу RAL);
багато варіацій покриття: глянцевого або матового, під перламутр, хамелеон;
легкий догляд і чищення;
матеріал не вбирає запах, стійкий до вологи;
з нього можна зробити гнутий фасад.

Мінуси
відносно дорога вартість (порівняно з покриттям пластиком і плівкою);
відбитки пальців на фасаді;
з часом тьмяніє на сонці;
не стійкі до ударів матеріал, з'являються подряпини, сколи.

Загальна характеристика МДФ фасадів:
Плюси
можливість виготовлення фігурних фасадів;
відносно невисока ціна у порівнянні з натуральними матеріалами;
гарний зовнішній вигляд;
висока зносостійкість.
Мінуси
матеріал не натуральний:
дорожче ніж ДСП.

Преміум клас.
Натуральне дерево


Деревина – один із найдорожчих матеріалів для кухонних фасадів. Це перевірена роками класика.
Сьогодні модно використовувати натуральне дерево і в сучасних кухнях, хоча у дуже невеликі приміщення вписати таку кухню досить складно, не створивши враження громіздкості. Оскільки дані фасади натуральні і красиві, то і коштують вони чимало. Найчастіше при їх виготовленні використовують такі породи дерева, як дуб, вільха, сосна, бук або акація. Виготовляють фасади кухонних меблів з масиву в різних колірних варіаціях, а сучасна технологія дозволяє застосовувати до них різні штучні ефекти, такі як, наприклад, ефект старіння дерева. Використання дерев'яних фасадів на кухні абсолютно безпечно. Дерево – найекологічніший матеріал. Його піддають мінімальній обробці: покривають фарбою або лаком. Сам же процес обробки включає кілька високотехнологічних операцій, таких як шліфування, ґрунтування, сушіння й ін. Варто також пам'ятати, що перш ніж надійти у виробництво, деревина проходить процедуру атмосферної або камерної сушки. Кожна поважаюча себе фабрика з особливою ретельністю виконує цю операцію, оскільки меблі з сирого масиву в процесі висихання «поведе», і покупець буде обдурений в найкращих очікуваннях.
Плюси
довговічність, особливо при правильному догляді;
краса, розкішність і благородство натурального дерева;
екологічність.
завжди в моді.
можна використовувати різні елементи декору (арки, балясини, карнизи);

Мінуси
висока вартість;
нестійкість дерева до перепадів температур і вологості.

вимагає спеціального догляду;
на сонці може тьмяніти;
запах і вологу - вбирає;
обмеження по розмірному ряду;
обмеження по закруглених деталях.

Алюмінієвий профіль                                                                                                        
У кухонних фасадах алюмінієвий профіль виконує роль каркасної рамки, а в якості наповнення для алюмінієвих фасадів використовується скло, пластик, МДФ, ротанг. Можна використовувати кілька матеріалів в одному фасаді. Дані фасади часто використовуються при виготовленні кухонь в стилі техно, хай – тек. Великою перевагою з точки зору оптимального використання простору є те, що фасадні дверки з алюмінієвого профілю можуть бути як з класичним відкриванням, так і розсувними. У першому випадку вони кріпляться до корпусу на петлях, у другому ролики встановлюються на рейки. Перевага шаф-купе відома усім – це значна економія простору. Чи варто говорити, що в маленьких кухнях розсувні двері більш ніж доречні. Альтернативою роликовим розсувним системам є вертикальні    ролети барабанного типу.              
Плюси
великі дизайнерські можливості;
довговічність.
Мінуси
дуже висока вартість навіть у порівнянні з дерев'яними фасадам.

  На сьогоднішній день можна виділити два основних напрямки стильового вирішення кухні: модерн (сучасний стиль, що характеризується мінімалізмом і стриманістю форм із застосуванням усіх можливих сучасних матеріалів) та класика ( натуральність матеріалів поєднується з багатою палітрою декорів).      Популярними залишаються кухні білого, бежевого, темно коричневого кольорів. Тенденція від гладких глянцевих поверхонь частково переходить до матових поверхонь фасадів і кухонної побутової техніки. Якщо говорити про практичність, то найнадійніші фасади – облицьовані пластиками НРL - вони можуть бути стійкими до активного впливу навколишнього середовища – температура, ультрафіолет, стирання та ін. Якість глянцевого фасаду можна визначити, подивившись на нього під великим кутом, обертаючи фасад або трохи присідаючи, якщо фасад стоїть на кухні. При такому способі видно нерівності, вм’ятини. Ідеальний глянцевий фасад візуально повинен наближуватись до вигляду скляної поверхні. Найкрасивішими вважаються фасади - виготовлені з натурального дерева, особливо цінних листяних порід, типу ясена, але мити їх можна тільки мильною водою, щоб не пошкодити шар лаку. Якість готового фасаду можна визначити візуально. Для дерев'яних фасадів, ознака якості  фарбування чи лакування, це відсутність тріщин та інших дефектів деревини. Сучки на лицевій стороні не бажані, хоча й  допускаються діаметром до 5 мм в кількості не більше трьох сучків на одну деталь.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Вибираємо мийку

Насправді, найбільше часу на кухні, кожній господині доводиться проводити не за варильною поверхнею, а за мийкою, навіть якщо кухонний гар...